Skip to Content

رئیس اتحادیه صنف نانوایان یزد:


رئیس اتحادیه صنف نانوایان یزد گفت: اتحادیه صنف نانوایان هیچ اصراری برای افزایش قیمت ندارد اما این هم قابل قبول نیست که ما از جیب نانوا و کارگران نانوایی بزنیم تا قیمت نان افزایش نیابد.

به گزارش یزدبانو؛ رئیس اتحادیه صنف نانوایان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به مشکلات نانوایان گفت: مشکل عمده نانوایان استان عدم افزایش نرخ نان در چهار سال گذشته است.

جلال پیروزی فر با بیان اینکه از سال ۱۳۹۳ تاکنون هیچ افزایش قیمتی در نان نداشته ایم، اذعان داشت: در چهار سال اخیر اکثر هزینه های نانوایی مانند اجاره، برق، گاز، آب و ... تا چهار برابر هم افزایش داشته اما قیمت نان تغییری نکرده است.

وی ادامه داد: نانوایی جزو صنوفی است که هم تک محصول و هم تک شغل است یعنی نانوا  و کارگر نانوایی نمی توانند کاری به غیر از نانوایی داشته باشند؛ میانگین دستمزد کارگر یک نانوائی بین ۴۸ تا ۵۲ هزار تومان است و برای کارگران مقرون به صرفه نیست.

وی از دیگر مشکلات نانوایان یزد را کیفیت آرد دانست و اذعان داشت: متاسفانه گندم تولیدی استان یزد کفاف مصرف آرد استان را نمی دهد و به همین اکثر آرد مورد نیاز یزد از استان های همجوار تهیه می شود و کیفیت لازم را ندارد.

پیروزی فر، ادامه داد: ۶۰۰ واحد صنفی در یزد فعالیت دارند که به طور میانگین در هر واحد ۳ نفر شاغل هستند و به طور غیر مستقیم معیشت ۳ هزار نفر در استان یزد به این صنف وابسته است.

وی تاکید کرد:  بیشترین مصرف نان در بین قشر متوسط و ضعیف وجود دارد و گران شدن این کالا اساسی مستقیم بر روی معیشت تاثیر می گذارد و اتحادیه صنف نانوایان هیچ اصراری برای افزایش قیمت ندارد اما این هم قابل قبول نیست که ما از جیب نانوا و کارگران نانوایی بزنیم تا قیمت نان افزایش نیابد.

وی اذعان داشت: همه متعلقات تولید نان مانند آرد، آب ، برق و گاز در دست دولت است و دولت می تواند قیمت آن را کاهش یا افزایش دهد اگر دولت قیمت این موارد را کاهش بدهد نیازی با افزایش قیمت نان نیست.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری