Skip to Content

فرماندار یزد:


فرماندار یزد گفت: پروژه‌های صنعتی، گردشگری و کشاورزی یزد که در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده است زمینه اشتغال 500 نفر را فراهم خواهد کرد.

به گزارش یزدبانو، سید محمد رستگاری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وجود فضاهای گردشگری در شهرستان یزد از جمله کمپ‌های کویرنوردی گفت: برای راه‌اندازی کمپ‌های کویرنوردی همچنان درخواست مجوز وجود دارد و فرصتی برای استان و شهرستان محسوب می‌شود در عین حال ممکن است آسیب‌هایی نیز  به همراه داشته باشد و باید با بازدید و رفت و آمد به این کمپ‌ها نقاط قوت و ضعف شناسایی و بهترین تصمیم برای بهبود وضعیت آنها گرفته شود.

وی با گرامیداشت هفته دولت عنوان کرد: با وجود استانداری و ادارات کل در مرکز استان کار کردن در شهرستان یزد متفاوت‌تر از سایر شهرستان‌ها است و همکاری بین بخشی نیاز به تلاش بیشتر دارد که شهرستان هویت واقعی خود را بتواند پیدا کند و در حال تلاش هستیم که فرمانداری و دستگاه‌های شهرستان شناخته شوند و به آنها بها داده شود و تحت الشعاع ادارات کل قرار نگیرند.

فرماندار یزد با اشاره به پروژه‌هایی که در شهرستان یزد در هفته دولت به بهره‌برداری رسید، گفت: حدود 89 پروژه در زمینه‌های مختلف عمرانی، شهری، روستایی، گردشگری، واحدهای صنعتی، کشاورزی و ... شامل 61 پروژه دولتی و عمومی با اعتبار 62 میلیارد تومان و 28 پروژه بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری 104 میلیارد تومان در هفته دولت در شهرستان یزد به بهره‌برداری رسید.

رستگاری با بیان اینکه پروژه‌هایی که به بهره‌برداری رسیده زمینه اشتغال 500 نفر را فراهم خواهد کرد، ادامه داد: بهره‌برداری از تقاطع غیر هم سطح مهرآوران با 22 میلیارد هزینه با همت شهرداری و راهداری، اضافه شدن 15 اقامتگاه بوم گردی و سنتی به جمع بوم‌گردی‌های شهرستان، بهره‌برداری‌های سیستم‌های روشنایی، اجرای طرح توسعه چند واحد در شهرک صنعتی از عمده این پروژه‌ها بود.

وی با بیان اینکه تصور این نبود که مرکز استان با مشکلات عدیده‌ای روبرو باشد، افزود: در شهرستان یزد با وجود تلاش‌‌هایی که در سال‌های قبل انجام گرفته، خدمات خوبی که ارائه شده و رشد و توسعه‌ای که شکل گرفته در کنار آن  آسیب‌های جدی در حوزه اجتماعی، محیط زیست و ... نیز به وجود آمده است و به نظر می‌رسد برنامه‌های موجود نیز موازی کاری است و یا آن هم افزایی که باید بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد که مسیر واحد برای رسیدن به نتیجه طی شود وجود ندارد و بعضا وظایف به یکدیگر محول می‌شود و نتیجه مورد انتظار در برخی زمینه‌ها حاصل نمی‌شود.

رستگاری با بیان اینکه با توجه به بزرگی، جمعیت و نیازهایی که یزد دارد سعی کردیم چند برنامه محور قرار گیرد و دنبال شود، گفت: با توجه به سیل و حوادث طبیعی که پشت سر گذاشتیم بازگشایی مسیل شهر یزد  از برنامه‌های جدی استانداری، فرمانداری و شهرداری یزد است و هر هفته این موضوع را مستمر پیگیری می‌کنیم و تا رسیدن به نتیجه نهایی رها نخواهد شد.

وی ادامه داد: رفع موانع، جابه جایی تاسیسات شهری، آزادسازی، تامین اعتبار و ... از اقداماتی است که برای بازگشایی مسیل شهر یزد شروع شده است  و افکار عمومی نیز همراهی کردند، اکنون طرح مصوب با عرض مورد نیاز رودخانه در حال اجراست، از بلوار دانشجو کار شروع شده و تا امتداد رودخانه در حال اجراست، بازدیدهای مستمر انجام شده تا بخش داخل شهر به عنوان فاز اول تکمیل شود و در ادامه برای  ابتدا و انتهای رودخانه نیز برنامه ریزی خواهد شد.

فرماندار یزد گفت: مقرر شده این رودخانه برای دفع آب‌های سطحی محور قرار گیرد، چاه‌های جذبی نیز برای رفع آبگرفتگی‌هایی که همیشه مورد نارضایتی بوده حفر شده است و تصمیم داریم آب به نقاط قابل دسترسی به رودخانه هدایت شوند.

رستگاری با اشاره به تصفیه خانه فاضلاب یزد و مشکلاتی که ایجاد کرده است گفت: اختلاف نظرهایی در این زمینه  وجود داشت و برنامه‌های کوتاه مدت اجرا شد و بحث انتقال این تصفیه خانه نیز مطرح شده است، اکنون آب و فاضلاب شهری با همکاری آب منطقه‌ای باید تصمیم‌گیری‌های انجام شده را اجرایی کنند تا مجددا شاهد مشکلاتی که به وجود آمده بود نباشیم و در این زمینه  نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف است.

وی  ساماندهی وضعیت  قنات جهانی زارچ را از دیگر برنامه‌های فرمانداری یزد عنوان کرد و ادامه داد:  متاسفانه انواع فاضلاب‌ها در قنات زارچ ریخته می‌شود و این جاذبه طبیعی و گردشگری زیبا را تحت الشعاع قرار داده که برای وضعیت گردشگری یزد مناسب نیست، بازدید از این مکان انجام شده و اقداماتی برای جلوگیری از ریزش فاضلاب واحدها به این قنات در حال انجام است.

فرماندار یزد با بیان اینکه بازار یزد از نظر امنیتی و مسائل دیگر شرایط خوبی ندارد، گفت: بازار قطب اقتصادی شهر یزد است و با توجه به مسائل امنیتی که پیش از این نیز شاهد بودیم بازاریان و نیروی انتظامی نیز از این وضعیت ناراضی بودند از این جهت از نظر امنیتی، ایمنی و عمرانی چندین اقدام بین دستگاه‌ها تقسیم شده تا انجام گیرد و اکنون ساماندهی پشت بام بازار محور قرار گرفته است.

رستگاری افزود: برای اینکه اقدام مناسبی برای وضعیت بازار انجام گیرد تصمیم داریم طرحی که مورد اجماع و موافقت همه دستگاه‌ها است محور قرار گیرد، وظیفه هر دستگاهی مشخص شود  و کار اساسی برای بازار با مشارکت بخش خصوصی و مردم انجام گیرد،

وی با بیان اینکه در زمینه ساماندهی اتباع بیگانه و وضعیت آنها نیز هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدیم، گفت: در زمینه اتباع بیگانه نظرات مختلفی وجود دارد، اتباع بیگانه در حوزه‌های مختلف از جمله بازار میوه، آجرپزی، ضایعات و ... ورود پیدا کرده‌اند، و یزد در خصوص اتباع بیگانه با مشکلات زیادی روبروست و باید به مرکز کشور منعکس شود، از این رو از سیستم دانشگاهی دعوت شده تا طرح جامعی از نظر جامعه شناسی و اقتصادی و ... ارائه دهند تا بتوانیم براساس آن وضعیت را ساماندهی کنیم.

فرماندار یزد با بیان اینکه یزد در زمینه فضاهای اموزشی به کمک خیرین نیاز دارد، ادامه داد: با کمک خیرین معمولا فضاهای جدید آموزشی در مرکز استان ساخته می‌شود اما مشکلات عدیده‌ای در زمینه فضاهای آموزشی قدیمی وجود دارد و در این زمنیه نیز نیاز به کمک خیرین داریم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری