Skip to Contentتوجه به مشاغل خرد و کوچک یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است که بانوی هنرمند یزدی با اشتغالزایی برای خود و چهار تن از همشهریانش به آن جامه عمل پوشانده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از فارس؛ اقتصاد مقاومتی یکی از دغدغه‌ها و مطالبات اصلی رهبر معظم انقلاب است؛ چنانچه به گفته ایشان اقتصاد مقاومتی ریاضت نیست بلکه اگر این سیاست اعمال شود موجب آسایش و رفاه خواهد شد.

الهام غلامی رستاقی یکی از فعال‌های موفق یزدی در عرصه اقتصاد مقاومتی است که تمام همت خود را در پیروی از فرمایشات رهبری گماشته است و توانسته در این عرصه خوش بدرخشد.

وی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، در خصوص شروع فعالیتش، گفت: بنده به دلیل علاقه‌ای که به حرفه خیاطی داشتم و همچنین حمایت‌های اقتصادی خانواده توانستم پا به این عرصه بگذارم؛ اما بااین‌وجود بسیاری از کارها بر دوش خودم بود؛ چنانچه بعد از اتمام تحصیل به حرفه خیاطی پیشرفته مشغول شدم و توانستم در این حرفه موفق شوم.

این فعال اقتصاد مقاومتی در یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر کار ما دوخت لباس مجلسی و لباس شب است، افزود: در حال حاضر رونق کار ما کمتر شده است؛ به‌گونه‌ای که در حد سفارش تولید داریم.

غلامی بابیان اینکه این کارگاه توانسته است برای چهار نفر اشتغال‌زایی داشته باشد، تصریح کرد: درآمد ما از این کارگاه در ماه 700 هزار تومان است و ما در دو نوبت صبح و عصر مشغول به کار هستیم و کارآموز نیز داریم.

وی با تأکید بر اینکه گرچه کار کردن بیرون از منزل برای بانوان دشوار است ولی ورود به این عرصه برایم لذت‌بخش است، خاطرنشان کرد: بنده راز موفقیت خود را در پشتکار و تحمل سختی می‌دانم؛ چراکه بسیار در این راه سختی کشیدم و شبانه‌روزی کارکردم و حاصل آن را در حال حاضر می‌بینم و از این بابت راضی هستم.

این فعال اقتصاد مقاومتی در یزد اجاره مکان برای کارگاه را از عمده مشکلات این حرفه عنوان کرد و بیان داشت: در این حرفه نیز از هزینه دیرهنگام مشتریان نیز گلایه‌مندیم.
 

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری