Skip to Contentمعاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد از اشتغالزايي بيش از 34 هزار مددجوي يزدي با پرداخت بالغ بر 209 میلیارد تومان تسهيلات اشتغالزايي از ابتداي پيروي انقلاب تاكنون خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا یزد؛ امیر زین‌العابدین قمی با بیان این که ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و پایدار برای خانواده‌هاي نیازمند، عزت و کرامت خانواده‌ها و نیل به استقلال اقتصادی آنان را به همراه دارد، گفت: بیش از 209 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال در 39 سال خدمت‌رسانی به محرومان به جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد استان یزد اعطا شده است .

وي افزود: در این مدت 34 هزار و 173 خانوار نیازمند با دریافت تسهیلات اشتغال در طرح‌های مختلف شغلی در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنفی و صنعتی، صنایع‌دستی و خدمات مشغول به کار شدند .

اين مسئول در ادامه با اشاره به خدمات این نهاد در بخش اشتغال و کارآفرینی، اظهار كرد: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال و تعیین درجه مهارت و توان اجرایی آن‌ها اولین گام برای اشتغال‌زایی جامعه هدف تحت حمایت است و در صورت نیاز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ارتقاي سطح آگاهی‌های علمی و مهارتی به آنان ارائه می‌شود .

زین‌العابدین قمی افزود: رسیدگی و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان و کنترل کیفیت محصولات تولیدی آنان ازجمله اقدامات اساسی این نهاد برای پایدارسازی و درآمدزایی مشاغل مددجویی است .

وی کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان به شیوه‌های مختلف از جمله برپایی بازارچه‌های فصلی را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: پشتیبانی فنی و تدارکاتی از مددجویان کارآفرین و تهیه مقدمات لازم برای خودکفایی جمعی و گروهی، از طریق کارگاه‌های آموزشی و تولیدی و همچنین تأمین فضای خودکفایی از طریق پرداخت تسهیلات و یا واگذاری مکانی مناسب با تعامل سازمان‌ها از دیگر اقدامات این نهاد برای تسهیل در اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند است .

معاون اشتعال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به انجام کاریابی برای مددجویان آماده‌ به ‌کار و جذب آنان در بازار کار، افزود: این نهاد به ‌منظور تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و خصوصی مرتبط با اشتغال تفاهم‌نامه‌هایی را برای تأمین مواد اولیه، فضای خودکفایی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات و تأمین نیروی انسانی موردنیاز سازمان‌ها از میان مددجویان تحت حمایت منعقد کرده است .

زين العابدين قمي در خصوص ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت گفت: در 39 سال گذشته 127 هزار و 483 نفر از مددجویان تحت حمایت با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای موردنیاز در زمینه‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی وارد عرصه کار شدند . 

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری