Skip to Content

مديركل اوقاف و امور خيريه استان خبر داد

اسکان 15 هزار مسافر نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان يزد


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به آغاز طرح آرامش بهاری از 25 اسفندماه در بقاع متبرکه و امامزادگان استان یزد، گفت: تاکنون بیش از 15 هزار زائر در جوار امامزادگان استان یزد اسکان‌یافته‌اند.

به گزارش یزدبانو، حجت‌الاسلام حسین زارع زاده، از اسکان موقت مسافران نوروزی در جوار دو امامزاده و بقعه متبرکه در شهر یزد به صورت ویژه خبر داد و گفت: از ۲8 اسفندماه تا صبح روز چهارم فروردین بیش از 15 هزار زائر و مسافر نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه اسکان داده‌شده‌اند.

وی همچنین از آغاز طرح آرامش بهاری از 25 اسفندماه در بقاع متبرکه و امامزادگان استان یزد خبر داد و افزود: این طرح تا ۱۵ فرودین ماه سال جاری به‌منظور تقویت باورهای دینی مذهبی، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی و بهره‌برداری مطلوب از فضای معنوی حرم امامزادگان ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه این طرح در 60 بقعه متبرکه انجام می‌شود، اظهار داشت: در قالب این طرح برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه‌ای برای زائران و مسافران همچون برپایی 30 خیمه معرفت در بقاع شاخص استان با حضور 90 مبلغ اعزامی از حوزه علمیه قم و 50 مبلغ بومی، برگزاری مسابقات فرهنگی، اقامه نماز جماعت، ایستگاه صلواتی و برپایی نمایشگاه اجرا می‌شود.

زارع زاده تصریح کرد: امامزاده سید جعفر محمد و امامزاده جعفر (ع) یزد در سطح‌بندی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، جزء امامزادگان ویژه در این طرح انتخاب شدند و امامزاده جعفر (ع) یزد ازنظر کیفیت کار جزء امامزادگان برتر کشور در این طرح معرفی‌شده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه خیمه‌های معرفت امامزادگان استان یزد در امسال باکیفیت بسیار بالاتری مستقر شدند، خاطرنشان کرد: خیمه‌های معرفت امامزادگانی نظیر سید نورالدین احمد و سید هاشم شهرستان اردکان، سید قنبر شهرستان میبد و مسجد ریگ رضوانشهر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری