Skip to Contentنماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه، گفت: استکبار به دنبال ایجاد تزلزل در کانون خانواده های ایرانی است.

به گزارش یزدبانو؛  آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در جمع اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه خواهران یزد یکی از مهمترین ویژگی‌های جامعه اسلامی را کانون مستحکم خانواده دانست و اظهار داشت: متاسفانه استکبار به دنبال ایجاد تزلزل در کانون خانواده های ایرانی است.
وی با اشاره به اینکه ترویج سبک زندگی اسلامی در تحکیم بنیان خانواده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: در حال حاضر سبک زندگی غربی در حال رواج پیدا کردن در ایران است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: در این زمینه لازم است که نسبت به انتقال ارزش‌ها و زیبایی‌های سبک زندگی اسلامی به جامعه به ویژه در بین جوانان اقدامات لازم صورت گیرد.
 
رئیس شورای مرکزی حوزه علمیه یزد ساعات کاری بانوان را یکی از مهمترین مسائل در ارتباط با خانواده‌ها دانست و گفت: در حال حاضر بانوان برای بهبود زندگی و معیشت اقدام به کار خارج از منزل می‌کنند و امکان عدم کار برای بسیاری از آنها وجود ندارد.
ناصری یزدی عنوان کرد: در این زمینه لازم است که با توجه به نقش بسیار مهم بانوان در مدیریت خانواده، ساعات کاری آنها از 8 ساعت به 4 ساعت کاهش پیدا کند که آنها علاوه بر اینکه در خارج از منزل کار می‌کنند، بتوانند به مدیریت خانواده خود هم بپردازند.
امام جمعه یزد افزود: حوزه‌های علمیه خواهران هم اگر ساعات کاری و درس بانوان طلبه را زیاد در نظر گرفته باید نسبت به کم کردن این ساعات برای حضور بیشتر طلاب خواهر در جمع خانواده خود اقدام کند. 
وی بر ضرورت توجه به فرزندآوری خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه الان مشغولیت‌ها به بهانه‌ای تبدیل شده که خانواده‌ها از فرزندآوری امتناع کنند و این موضوع خطر مهمی به حساب می‌آید.
استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه یزد با اشاره به اینکه رزق و روزی هر انسانی را خداوند می‌رساند و هیچ کسی قرار نیست رزق دیگری را بردارد، گفت: تنها موضوعی که می‌ماند این است که ما باید به خداوند توکل داشته باشیم و بدانیم که خداوند هرچه ما بیشتر فرزند داشته باشیم، رزق و روزی آنها را هم می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: الان بیش از هر زمان دیگر در حوزه‌های علمیه خواهران و برادران نیاز به کادر تربیتی داریم که بتوانند به بهترین نحو ممکن به تبلیغ دین و تربیت دینی جامعه بپردازند.
رئیس شورای مرکزی حوزه علمیه یزد افزود: این کادرها باید کار تربیتی و تبلیغی را به صورت تخصصی انجام دهند و اینطور نباشند که مطالب را تنها حفظ کنند و اقدام به بیان آن برای مردم کنند.
ناصری یزدی عنوان کرد: علم و اخلاق و تخصص باید به گونه‌ای در این افراد به وجود آید که خودشان به عنوان یک مربی و هدایت‌گر اقدام به مدیریت دینی محله و مسجد و مدارس کنند.
امام جمعه یزد افزود: موضوع دیگری که باید حتما در ارتباط با حوزه‌های علمیه خواهران مورد توجه قرار گیرد، توجه به خروجی‌های این حوزه‌ها است که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.
وی به ضرورت تربیت دینی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: ما باید تربیت دینی را از سنین کم شروع کنیم و نسبت به تربیت افراد دانش‌آموزان به گونه‌ای اقدام کنیم که آنها با مبانی دینی و اعتقادی آشنا شده و به آن عمل کنند.
استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه یزد افزود: باید از ظرفیت بانوان طلبه در مدارس دخترانه استفاده لازم برده شود و این طلاب نسبت به تربیت دینی دختران دانش‌آموز اقدام کنند.
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری