Skip to Content

امام جمعه یزد:

استفاده بیش ازحد از نرم‌افزارهای موبایلی، ماهواره و لوازم آرایشی ناشی از عملکرد ضعیف‌ مسئولین فرهنگی


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد یکی دیگر از ضعف‌های فرهنگی در کشور ما را استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی اعلام کرد و افزود: چین کشوری است که بیش از یک میلیارد و 300میلیون نفر جمعیت دارد اما میزان استفاده از لوازم آرایشی در کشور ما با جمعیت 70 میلیون نفری به اندازه چین است.

به گزارش یزدبانو، آیت‌الله محمدرضا ناصری، در اختتامیه جشنواره وبلاگ‌نویسی محراب قلم که در هتل سنتی یزد برگزار شد، اظهار داشت: اکنون در کشور ما به ویژه در استان یزد ظرفیت‌های بسیاری از جمله مساجد، فرهنگسراها، باشگاه‌های ورزشی و .... وجود دارد اما متاسفانه از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نشده است.

وی عنوان کرد: ضعف انجام کار فرهنگی از آنجا مشخص می‌شود که خود اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها، برای استفاده از موبایل و نرم‌افزارهای آن، اینترنت، ماهواره و دیگر وسایل ارتباط جمعی برنامه‌ریزی دارند و تنها ساعتی از برنامه‌های روزانه خود را به این امور اختصاص می‌دهند در حالی که در کشور ما گاهی دیده می‌شود تمام ساعات روز یک فرد در مقابل ماهواره یا در حال استفاده از نرم‌افزارهای مختلف سپری می‌شود.

امام جمعه یزد یکی دیگر از ضعف‌های فرهنگی در کشور ما را استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی اعلام کرد و افزود: چین کشوری است که بیش از یک میلیارد و 300میلیون نفر جمعیت دارد اما میزان استفاده از لوازم آرایشی در کشور ما با جمعیت 70 میلیون نفری به اندازه چین است.

ناصری خاطرنشان کرد: استفاده از لوازم آرایشی، موبایل، اینترنت، ماهواره و بسیاری از موارد دیگر در کشور ما به شیوه‌ای است که تولیدکنندگان خارجی اکنون بر سر کشور ما دعوا دارند و هر کدام متقاضی ارسال اجناس خود به کشور ما هستند زیرا می‌دانند خریدار دارد.

وی ادامه داد: این موارد نیازمند فرهنگ‌سازی است و هر چه در اختیار قرار می‌گیرد ابتدا باید فرهنگ استفاده از آن در جامعه نهادینه شود در غیر این‌صورت این ابزار به وسیله‌ای برای تحقق اهداف دشمنان اسلام تبدیل می‌شود.

ناصری با بیان اینکه در کشور ما ظرفیت‌های خوبی نیز برای فرهنگ‌سازی وجود دارد، خاطرنشان کرد: مساجد ما باید ویژگی‌هایی داشته باشند که برای جوانان جذابیت داشته باشند و جوانان بخواهند بخشی از وقت خود را در مسجد سپری کنند.

وی تصریح کرد: مسجد نباید فقط برای بچه‌های بسیجی باشد و باید شرایط و جذابیت برای دیگر جوانان نیز ایجاد شود و با آوردن آنها به مساجد، فرهنگ‌سازی برای آنها در حوزه‌های مختلف انجام شود.

امام جمعه یزد بیان کرد: اگر جوانان در اماکن و فضاهایی نظیر مسجد حضور نیابند، امکان صحبت و فرهنگ‌سازی برای آنها کمتر می‌شود بنابراین کانون‌های مساجد باید با جدیت بیشتری وارد عمل شوند و زمینه جذب جوانان به مساجد را فراهم کنند.

ناصری با بیان اینکه آموزش و پرورش نیز از مکان‌هایی است که فرهنگ‌سازی از طریق آن برای جوانان ممکن است، عنوان کرد: نحوه تربیت دانش‌آموزان در این مدارس باید به گونه‌ای باشد که دین و اعتقادات آنها تقویت شود و قدرت تشخیص خوب و بد از یکدیگر را داشته باشند و در این صورت است که دیگر بسیاری از نگرانی‌ها وجود نخواهد داشت.

امام جمعه یزد با اشاره به دیگر فضاهایی که می‌تواند برای قشر نوجوان و جوان و حتی کودکان فرهنگ‌سازی انجام دهد، تصریح کرد: مسجد و مدرسه از همه مکان‌ها امن‌تر هستند و لازم است راه‌های جذب جوانان به مسجد با اجرای برنامه‌های جذاب برای آنها فراهم شود.

وی مسئولان کانون‌های مساجد را از انجام فعالیت‌های تکراری در مساجد بر حذر داشت و افزود: جوانان علاقمند به کارهای نو و جدید هستند و با اجرای اینگونه برنامه‌ها برای آنها انگیزه ایجاد شود. در این مراسم از نفرات برتر جشنواره وبلاگ‌نویسی محراب قلم با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد. 

منبع: فارس

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری