Skip to Content

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در یزد:

استاندار موظف به ابلاغ مصوبه های شورای فرهنگ عمومی است/برخی در تبیین اهداف شورا کوتاهی می کنند


دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در یزد از اختصاص ردیف بودجه به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی خبر داد و گفت:استاندار موظف به ابلاغ مصوبه های شورای فرهنگ عمومی استان است.

به گزارش یزدبانو  به نقل از تسنیم، حجت الاسلام  سید شاهمرادی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد اظهار داشت: همه مسئولان فرهنگی در بالاترین رده‌های کشور در شاکله تشکیل شورای فرهنگ عمومی حضور دارند.

 

وی افزود: به موازات شورای فرهنگ عمومی مرکز، همه استان‌ها شورای فرهنگ عمومی دارند که در راس آن امام جمعه و قائم مقام آن استاندار و دبیر آن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها است.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: همه این شاکله برای این تشکیل شده که مسائل فرهنگی اصلی آن استان، درون جلسه شورا جمع و تعدیل شود و مورد بررسی قرار بگیرد، آن‌گونه که هست دیده شده و با تدبیر و جامع شناسی دینی، راه‌های درست را برای آن پیدا کنیم.

 

شاهمرادی افزود: استاندار موظف است آنچه در شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان مصوبه امضا می‌شود را ابلاغ کند و همه دستگاه‌ها موظف به اجرایی کردن آن هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات برخی استان‌ها این است که اصلا متوجه نشده‌اند که این جلسات برای چه هدفی تشکیل می‌شود و چه اقدامی باید در این زمینه صورت گیرد.

 

شاهمرادی ادامه داد: در صورتی که این شورا به درستی اجرا شود، نمی‌توان در هر جلسه تعداد زیادی مصوبه داشته باشیم، اگر سالی 5 مصوبه درست و مناسب هم داشته باشیم خیلی خوب است.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: ما تنها نباید در ارتباط با ناهنجاری‌ها فعالیت کنیم بلکه در این استان هنجارهایی وجود دارد که می‌تواند برای همه کشور به عنوان یک الگو مطرح شود.

 

شاهمرادی خاطرنشان کرد: یکی از پیشگیری‌هایی که نسبت به جرم و ناهنجاری‌ها انجام می‌شود و هزینه کمتری هم دارد این است که شاخصه‌های اصلی هر استانی را شناسایی کرده و بر آنها تاکید کنیم.

 

وی ادامه داد: ما نباید چشممان را به بدی‌ها ببندیم و به آنها توجه نکنیم ولی باید خوبی‌های جامعه را هم مد نظر قرار دهیم و به آنها هم به صورت کامل و درست توجه کنیم.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که وجود داشته این بود که شورای فرهنگ عمومی هیچ بودجه‌ای نداشته و ردیف بودجه‌ای برای آن مشخص نشده است.

 

شاهمرادی افزود: امسال به هر یک از استان‌ها یک مختصر بودجه‌ای تدارک دیده شده و تا آخر سال هم بودجه‌ای در نظر گرفته شده تا نقایص برطرف شود.

 

وی افزود: برای سال آینده مجلس و دولت به ما قول داده‌اند که یک ردیف بودجه‌ای برای تقویت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها در نظر بگیرد تا این شوراها بتوانند به درستی به راه‌حل‌ها توجه کنند.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: از این به بعد تمام مصوبات شورا که از پختگی کامل برخوردار هستند، باید پیگیری لازم برای اجرای آن صورت گیرد و اگر این مصوبات اجرایی نشده باشد، باید اعلام شود که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد.

 

شاهمرادی عنوان کرد: برای نسل نو نمی‌توانیم بگوییم بیایید متدین شوید، بلکه باید ابتدا آنها را درک کنیم و متناسب با ویژگی های آنها، مطالب را بیان کنیم تا به این وسیله متدین تربیت شوند.

انتهای پیام/ص

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری