Skip to Contentرئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری غذای حلال در کشور تشکیل شد از تدوین استانداردهای غذای حلال خبر داد.

به گزارش یزدبانو، نیره پیروزبخت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه مسئولیت استانداردسازی و پایش کیفیت بر عهده این سازمان است اظهار داشت: الحمدالله با توجه به تحولات این چند سال اخیر که از بحث اقتصاد مقاومتی توسط حضرت آقا شروع شد، نقش پررنگ سازمان ملی استاندارد بیشتر بین مردم و مسئولان مشخص شد.

وی با بیان اینکه در بند 24 سیاست‌های اقتصاد مقاومت رهبر معظم انقلاب بر توسعه پوشش استاندارد همه محصولات داخلی و ترویج آن تاکید کردند گفت: این بند تنها بندی است که فصل‌الخطاب همه سیاست‌های اقتصادی است و علاوه بر آن تنها به یک سازمان خطاب می‌کند و دیگر بندها بین سایر سازمان‌ها مشترک است.

رئیس سازمان ملی استاندارد بیان کرد: در سیاست های کلی برنامه ششم توسعه هم بر بحث استاندارد سازی و مدیریت کیفیت به صورت ویژه تاکید شده و امسال هم که بحث نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی است، مسئولیت سازمان استاندارد بسیار سنگین شده است.

پیروزبخت یکی از اصلی ترین مولفه های حمایت از کالای ایرانی را کیفیت بخشی به آن دانست و تصریح کرد: در سالهای اخیر سعی کردیم که فعالیت های این سازمان را گسترده تر کنیم و پوشش استاندارد و در خور کالاها و خدمات تولیدی یزد داشته باشیم.

وی از جمله خدمات استاندارد سازی در حوزه خدمات را شامل شهر بازی ها، آسانسورها، تله کابین ها، تله سیژها، پمپ های گاز و موارد مختلف دیگر دانست و گفت: محصولات غذایی برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خیلی از فعالیتهای خودمان را بر این حوزه معطوف کرده ایم.

رئیس سازمان ملی استاندارد به زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: پس از این زلزله بحث کیفیت و استانداردهای لازم در تولید مصالح ساختمان بسیار بیشتر از قبل برای ما مورد توجه قرار گرفته است.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌هایی که در قانون ما به آن تاکید ویژه‌ای صورت گرفته بحث غذای حلال است که از نشانه‌گذاری‌های حلال بر روی کالاها غفلت صورت گرفته است.

وی از تدوین استانداردهای لازم برای غذای حلال در کشور خبر داد و گفت: الان به حمدالله چند اتفاق خوبی افتاده که یکی از مهمترین آنها این بود که در قانون جدید این سازمان بحث غذای حلال به این سازمان سپرده شده و باید این بحث تحت نظر یک ولی فقیه مورد تایید شورای نگهبان انجام شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری حلال در کشور با حضور آیت‌الله عالمی تشکیل شده و در بین کشورهای اسلامی هم جایگاه بسیار خوبی کسب کرده‌ایم.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسعه و گسترش استاندارد به تمام محصولات است، اقدامات صورت گرفته کافی نیست و لازم است تا زمانی که تمام کالاهای تولیدی کشور استاندارد شود اقدامات با گستره بیشتری انجام شود.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری