Skip to Content


اساتید مرد از دانشگاه های دخترانه خارج می شوند


رئیس مرکز جذب وزارت علوم ایران اعلام کرد بناست به تدریج تمام دانشگاه های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد دانشگاه را خانم ها تشکیل دهند.

به گزارش یزد بانو، به نقل ازخبرگزاری مهر: رئیس مرکز جذب وزارت علوم ایران اعلام کرد بناست به تدریج تمام دانشگاه های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد دانشگاه را خانم ها تشکیل دهند.
محمدرضا رضوان طلب درباره آخرین وضعیت جذب و تسهیلات ویژه اساتید خانم در دانشگاه ها گفت: در فراخوان گذشته جذب اعضای هیات علمی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری دستور داد، نسبت به دانشگاه های تک جنسیتی هم سهمیه جذب اساتید خانم را افزایش دهیم و هم تاکید کنیم فقط عضو هیات علمی خانم جذب کنند و غیر از عضو هیات علمی خانم کسی را گزینش نکنند.
وی ادامه داد: بناست به تدریج تمام دانشگاه های تک جنسیتی در اختیار اساتید خانم قرار گرفته و همه افراد خانم باشند الان تعدادی اساتید آقا در دانشگاه های تک جنسیتی هستند که باید کم کم خودشان متقاضی باشند و یا سیاست بر این باشد که این اساتید به دانشگاه های دیگر منتقل شده و اساتید خانم جایگزین آنها شوند.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم درباره تسهیلات ویژه اساتید خانم نیز افزود: تسهیلات از جهت نگاه ایجابی و نگاه مثبت نسبت به پرونده اساتید خانم به این صورت است که به عنوان مثال اگر معدل متقاضی آقا از مقداری که اعلام شده کمتر باشد هیات مرکزی جذب روی آن تاکید می کند ولی اگر در مورد متقاضیان جذب خانم این گونه باشد، با توجه به گرفتاری که خانم ها دارند و تاکید مرکز جذب بر جذب اساتید خانم، یک یا دو نمره را مسامحه می کنیم.
وی ادامه داد: ولی این موضوع اعلام شده نیست و در هنگام تصمیم گیری بر روی پرونده جذب اساتید خانم این نگاه مثبت و ایجابی وجود دارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری