Skip to Contentمدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تاکید بر لزوم قانونی و رسمی بودن ازدواج ایرانیان با اتباع خارجی، اعلام کرد: به فرزندان متولد شده از ازدواج اتباع خارجی که به صورت غیرمجاز در کشور اقامت دارند، تا سن 18 سالگی شناسنامه داده نمی شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، عزیز کاظمی روزپنجشنبه در حاشیه کنفرانس خبری مشترک با نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمع خبرنگاران افزود: صدور شناسنامه فرزندان اتباع غیرمجاز تابع مقرراتی است که آنان باید تا سن 18 صبر کنند.

وی اظهارداشت: اجازه نداریم خارج از ضوابط قانونی به رغم همه مشکلاتی که این قشر از پناهجویان با آن مواجهند شناسنامه ای برای فرزندان متولد شده از این ازدواج ها صادر کنیم.

وی تاکید کرد: همه فرزندان اتباع خارجی غیرمجاز که فاقد شناسنامه هستند از شرایط آموزشی، بهداشتی و خدماتی و نیز سفر برخوردارند و ممنوعیتی برای آنان در این زمینه ها وجود ندارد.

کاظمی تاکید کرد: ایرانی هایی که قصد ازدواج با اتباع خارجی را دارند حتما باید طبق ضوابط و قوانین ایران اقدام به کسب مجوز کنند و با صدور پروانه زناشویی ازدواج کنند چرا که این امر به نفع خود آنها است و در مواقع لازم دولت جمهوری اسلامی می تواند از آنان حمایت کند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی همچنین گفت: فرزندان اتباع خارجی فاقد شناسنامه از مدارک معتبر دیگری که به آنها داده می شود می توانند در سایر امور خدماتی و آموزشی استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا راجع به حضور افغان ها به عنوان نیروی کار در ایران گفت: مخالف حضور افغان ها در ایران نیستیم اما با اقامت غیرقانونی آنها برخورد خواهیم کرد. 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری