Skip to Content

گفتگو/ راشد یزدی

ازدواج بالای 30 سالگی با عشق نیست


معلم اخلاق خانواده با ابراز تأسف از تأخیر ازدواج برخی جوانان گفت : دختر و پسر برای انتخاب همسر بعد از 30 سالگی سختگیر تر می شوند و اغلب ازدواج های بالای سنّ 30 سالگی با عشق صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم راشد یزدی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : برخی افراد به دنبال زنده ماندن هستند که این یک زندگی حیوانی است و مسیر افقی از تولد تا مرگ را می پیماید ولی برخی افراد به دنبال  زندگی کردن هستند که مسیر این افراد عمودی و از زمین تا آسمان است.
وی تصریح کرد : وجود دین برای انسان به همین منظور است و دین روش درست زندگی کردن را می آموزد و همانگونه که باید علم سیاست، اقتصاد و... را آموخت باید به دنیال علم زندگی نیز رفت.
این معلم اخلاق خانواده در ادامه وجود خانواده را در اسلام مهم خواند و افزود : برخی جوانان نسبت به آینده نا امید هستند و به دنبال تشکیل خانواده نیستند و این موضوع را تا 30 سالگی به تأخیر می اندازند.
راشد یزدی افزود : تأخیر ازدواج تا سنّ 30 سالگی افراد را در انتخاب هایشان سخت گیر تر می کند و یک پسر در جلسات خواستگاری به کوچکترین مسائلی بهانه گیری می کند و در نهایت وقتی این پسر توانست دختر مورد نظر خودر ا انتخاب کند از آن طرف دختر بهانه گیری می کند و قبول نمی کند.
وی تصریح کرد : اغلب ازدواج های بعد از سنّ 30 سالگی با عشق صورت نمی گیرد.
وی یکی دیگر از معضلات امروزی برخی زوجین را پشیمانی از انتخاب همسر در دوره میانسالی ذکر کرد و افزود : برخی به گذشته تأسف می خورند که اگر در انتخاب همسر فلانی را قبول می کردم و یا به فرد دیگری جواب مثبت می دادم زندگی بهتری داشتم.
این معلم اخلاق خانواده، خوشرویی زوجین در محیط خانواده را بر سلامت جسم و روانی آنان مؤثر خواند و گفت : برخی مشاغل سخت از جمله پزشکی، نظامی و... در روحیه و جسم افراد تأثیر منفی می گذارد که تنها راه نجات از این موضوع این است که افراد روی اخلاق خود کار کنند و خوشرویی در محیط خانواده، تأثیر منفی برخی مشاغل را در جسم و روح افراد کاهش می دهد.
راشد یزدی، خانواده ها را به صلح و آشتی فراخواند و  قهر کردن افراد با هم را بر سر مسائل دنیوی و ... بسیار قبیح دانست و افزود : بر اساس روایات اسلامی اگر دو مسلمان بیش از سه روز با هم قهر باشند دعای هر دو مستجاب نمی شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری