Skip to Contentهمزمان با اول ذی‌الحجه؛ سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، بیست و ششمین محفل طنز «قندشکن» با موضوع «ازدواج آسان» شامگاه اول مرداد به صورت مجازی در حوزه هنری یزد برگزار شد.

به گزارش یزدبانو، همزمان با اول ذی‌الحجه؛ سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، بیست و ششمین محفل طنز «قندشکن» با موضوع «ازدواج آسان» شامگاه اول مرداد به صورت مجازی در حوزه هنری یزد برگزار شد.

در این محفل ادبی که به دلیل پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار شد تعدادی از شاعران و طنزپردازان استان با رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در زمینه موضوع برنامه و مضامین مختلف به شعرخوانی پرداختند.

لزوم ترویج سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، ترویج سنت حسنه‌ی ازدواج، ازدواج پایدار، آسان و آبرومند، ساده‌زیستی و قناعت در زندگی، دوری از تجملات، تشریفات و بریز و بپاش‌های اضافی در امر ازدواج، مشکلات اقتصادی و ترس جوانان از ازدواج از جمله موارد مطرح شده در آثار طنزپردازان بود.

در این محفل حجت‌الاسلام مهدی پرنیان، محمدجواد حلوایی، محمدحسین منصوری، علی رمضانی، محمود صادق‌منش، امیر رضا شجریان، علی تقی‌زاده، علی برزگری‌خانقاه، محمد عظیمی، احمد رسولی، محمد سرچشمه، علی‌محمد برادران‌زاده، رضا میرشکاری و غلامرضا پهلوان‌نژاد آثار خود را خواندند.

این برنامه دومین محفل مجازی قندشکن بود که به صورت زنده از صفحه‌های اینستاگرام @artyazd  و @qandshekan و @yazdfarhang برای علاقه‌مندان پخش شد.

اجرای برنامه بر عهده امیر رضا شجریان بود و حجت‌الاسلام مهدی پرنیان(مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد) به عنوان کارشناس در این محفل حضور داشت.

در پایان به اثر برگزیده و آثار مرتبط با موضوع جوایزی تعلق گرفت.

این برنامه با همکاری حوزه هنری استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.

به زودی ویدئوهای آثار منتخب این محفل در فضای مجازی و کانال‌ تلگرام قندشکن منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را برای ارائه و خواندن در محافل ماهانه طنز قندشکن به رایانامهqandshekan@gmail.com (رایانامهqandshekan@gmail.com)  ارسال کنند یا با شماره تلفن 36231400 داخلی 25 تماس بگیرند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری