Skip to Contentمدير حوزه علميه خواهران استان یزد گفت: امسال ۸۶۵ اثر به جشنواره «علامه حلی» ارسال شده كه نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۰ درصدي داشته است.

به گزارش یزدبانو به نقل از(ایکنا) از یزد، حجت‌الاسلام محمد كارگر، مدیر حوزه علميه خواهران استان یزد ۱۱ آذرماه در نشست با حجت الاسلام شمس مدير حوزه علميه برادران استان یزد اظهار کرد: برگزاري جشنواره هايي مانند جشنواره علامه حلي فرصت مناسبي است تا طلاب آثار خود را در معرض رقابت قرار دهند.
مدير محترم حوزه علميه خواهران استان يزد با اشاره به آمار آثار ارسالي به جشنواره بيان كرد: در سال قبل ۳۷۸ اثر به جشنواره ارسال شده بود و امسال  ۸۶۵ اثر به جشنواره ارسال شده است كه نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۰ درصدي داشته است.
وي ياد آور شد: اين افزايش آمار  نمايانگر وجود ظرفيت هاي خوب و بالقوه در استان است.
دهقاني، معاون پژوهش مديريت استان یزد نیز در این نشست اظهار کرد: امروزه با توجه به تزریق فراوان شبهات از سوی دشمن  این وظیفه بیشتر احساس می شود.
وی ادامه داد: اینکه عده ای خود را برای دفع شبهات البته با نگاه عمقی و پژوهشی آماده سازند واین امر میسر نخواهد شد مگر اینکه متولیان امر در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران  برنامه ها را در راستای تربیت طلاب تدوین نمایند تا  پژوهشگران توانمند تربیت شوند که قادر بر پاسخگویی نیازهای اعتقادی وسوالات مختلف جامعه باشند.
معاون پژوهش مديريت استان یزد اذعان کرد: نکته قابل توجه اینکه  در حال حاضرظرفیت های بالقوه ای در مدارس علمیه وجود دارد که می توان با اتخاذ تدابیری مناسبی این ظرفیت ها را بالفعل تبدیل نمود، یکی از آن تدابیر برگزاری جشنواره ها وهمایش های از سوی نهاد های مختلف است.
وي تصريح كرد: بالیقین برگزاری جشنواره های همانند جشنواره علامه رحمه الله علیه فرصت مناسبی است تا طلاب آثار خود را در معرض رقابت بگذارند البته  دبیر خانه جشنواره هم می تواند در جهت ارتقاء و کیفیت بخشی آثاراقداماتی همانند برگزاری دوره های تخصصی و نیمه تخصصی برای سطوح مختلف داشته باشد.
دهقانی افزود: متاسفانه هر سال تعداد قابل توجهی در این همایش شرکت کرده و بعد از ارزیابی و برگزاری اختتامیه کارخاص دیگری صورت نمی گیرد.
وی بيان كرد: امیدواریم با ارتقای سطح کیفی مقالات شاهددرخشش بانوان طلبه یزدی در جشنواره استانی و کشوری باشیم و بتوانیم فرهنگ پژوهش را درمیان اساتیدوطلاب مدارس علمیه حوزه های علمیه خواهران گسترش دهیم.
یادآور می شود در این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک چهارمین دوره جشنواره علامه حلی در استان امضا شد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری