Skip to Content

گفتگوی تفصیلی/ دبیرسومین جشنواره مطبوعات یزد خبرداد؛

ارسال قریب به 1300 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات یزد/ گزارش های خبری در صدر آثار ارسالی قرار دارد


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در یک گفتگوی تفصیلی به بیان آخرین آمار مرتبط با آثار ارسالی به سومین جشنواره مطبوعات استان یزد و رقابت با استانهای فارس و خراسان جنوبی و نحوه داوری آثار پرداخت.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، علی غیاثی ندوشن در آستانه برگزاری سومین جشنواره استانی مطبوعات در گفتگو با خبرنگار یزدبانو هدف از برگزاری جشنواره ی مطبوعات را افزایش رقابت تأثیرگذار و رشد کیفی و محتوایی نشریات، ارتباط مؤثرو مستمر نشریات محلی و رقابت نشریات استان یزد با دو استان دیگر (‌فارس و خراسان جنوبی)، ‌ برجسته سازی موضوع مطبوعات و ایجاد انگیزه برای  روزنامه نگاران برشمرد.
وی تصریح کرد :استانهای فارس و خراسان جنوبی از استانهای حاضر درجشنواره امسال هستند که نسبت به سال گذشته که (‌هرمزگان و کرمان )‌ بودند متفاوتند.
وی مجموع آثار ارسالی به جشنواره 93 را 1288اثر اعلام کرد و افزود : پس از بررسی های انجام شده 1239 اثر برای داوری به مرکز مطالعات وبرنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد ارسال شدو 49 اثربه دلیل نقص مدرک برای ارسال به مرحله داوری حذف شده است.
این مسئول ادامه داد: 972 اثراز استان یزد و267 اثر نیز از دو استان خراسان جنوبی وفارس به بخش داوری راه یافته است که نسبت به سال گذشته رشد نشان می دهد.
غیاثی ندوشن گفت: سال گذسته 799 اثراز369 نفربه دبیرخانه جشنواره مطبوعات ارسال شده بود  که از این تعداد 125نفر را زنان و 224 نفر را مردان تشکیل می دادند.
*گزارش های خبری بیشترین آثار ارسالی به جشنواره مطبوعات
دبیرسومین جشنواره مطبوعات استان بیشترین میزان آثار ارسال شده را در بخش گزارش عنوان کرد و افزود: 273 اثر در بخش گزارش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که سال گذشته هم این بخش با 139 اثر بالاترین میزان اثر ارسالی به خود اختصاص داده بود.
غیاثی ندوشن ارسال اثر دربخش ویژه را خوب ارزیابی کرد وافزود: در بخش ویژه نیز 130 اثر ارسال شده است که شامل موضوعاتی در خصوص شعارسال (‌اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی)، مصرف بهینه برق ، سال خوشامدگویی به یزد ، تحکیم بنیان خانواده ، حقوق شهروندی و بهینه سازی مصرف آب ‌بوده است.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، کمترین میزان اثر را به بخش مقاله دانست واظهار کرد: دراین بخش 58 اثرارسال شده است که سال گذشته کمترین میزان اثرارسالی با 60 اثر دربخش خبر بود.
غیاثی گفت: ما در استان به هیچ عنوان آثار را از نظر کیفی بررسی و ارزیابی نکرده و تمام آثار به غیر از مواردی که نقص داشته اند برای داوری  و بررسی کیفیت آثار به دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها ارسال شده است و داوری این جشنواره برعهده اساتید
وی بابیان این که معمولا ارزیابی برنامه ها و جشنواره ها پس از برگزاری و اتمام مراسم صورت می گیرد افزود: با توجه به اینکه این جشنواره برای سومین سال پیاپی برگزار می شود بهتر است اصحاب مطبوعات و مسئولین ذیربط با نقد سازنده خود این اداره کل را در رسیدن به اهداف جشنواره یاری نمایند تا این اداره کل با تقویت نقاط مثبت و حذف نقاط منفی بتواند در سالهای آینده هرچه بیشتر به اهداف خود نزدیک شود.
شایان ذکر است :  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد سومین جشنواره استانی مطبوعات، سرپرستی نشریات کثیرالانتشار و نمایندگی خبرگزاری های داخلی دارای مجوز و دومین جشنواره منطقه ای بین استان های یزد، فارس و خراسان جنوبی را با همکاری معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری یزد، گروه پیشگامان کویرودیگرمؤسسات و مشارکت دستگاه ها و نهادهای تخصصی و صنفی رسانه ای با هدف افزایش رقابت تأثیرگذار و رشد کیفی و محتوایی نشریات و بخصوص ارتباط مستمر بین نشریات محلی استان های ذکر شده، برگزارمی کند و اختتامیه جشنواره پنجم اسفندماه امسال در سالن اداره فرهنگ وارشاد ارسلامی برگزار می شود.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری