Skip to Content

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خبر داد؛

ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان به زوجین معسر در دادگاه‌های خانواده


معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از ارائه مشاوره‌های حقوقی رایگان به زوجینی که به منظور طلاق به محاکم خانواده مراجعه می‌کنند خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدباقر الفت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس قانون تمامی محاکم خانواده در سراسر کشور موظف هستند قبل از تصمیم گیری در خصوص درخواست‌های طلاق گواهی عدم امکان سازش را با نظر مشاوران تخصصی سازمان بهزیستی صادر کنند.


این مقام مسئول در دستگاه قضایی اضافه کرد: براساس توافق نامه‌ای که امروز(یکشنبه 19 بهمن ماه) با سازمان بهزیستی امضا شده به نوعی می‌توان گفت این مشاوره‌ها سازماندهی شده و به صورت تخصصی‌تر ارائه می‌شود.

الفت در پاسخ به این سوال که آیا مراکز مشاوره در محاکم خانواده مستقر خواهد بود یا خارج از آن، گفت: با توجه به کمبود فضای فیزیکی این مراکز خارج از دادگاه‌های خانواده ایجاد شده‌اند و زوجین برای دریافت مشاوره باید به این مراکز مراجعه کنند؛ البته بابت مشاوره از زوجین متقاضی طلاق هزینه دریافت می‌شود که با همکاری سازمان بهزیستی تلاش داریم از زوجین معسر پولی گرفته نشود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که چه میزان مشاوره تخصصی مورد نیاز است، افزود: با توجه به حجم پرونده‌های موجود در دادگاه‌های خانواده به ویژه در زمینه طلاق به مشاوران تخصصی بسیاری نیاز داریم و این نکته باید در نظر گرفته شود که جلسات مشاوره با برگزاری یک جلسه پایان نمی‌یابد و زوجین باید در جلسات متعددی به مشاوره مراجعه کنند.

  انتهای پیام/ ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری