Skip to Content

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگل‌داری منابع طبیعی یزد:


رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگل‌داری منابع طبیعی یزد با بیان اینکه فاز 2 و 3 زیتون‌کاری طرح کمربند سبز گفت: اجرای مابقی کمربند سبز پس از تخصیص پساب فاضلاب ادامه خواهد یافت.

به گزارش یزدبانو؛ «صدری» رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگل‌داری منابع طبیعی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو خاطرنشان کرد: مطالعات اولیه کمربند سبز شهر یزد از سال 1375 شروع و به مسائل مختلف وضعیت عرصه پرداخت که حدود 2 سال به طول انجامید.
 
وی ادامه داد: از سال 78 عملیات طرح کمربند سبز شهر یزد آغاز و قرار شد احداث کمربند سبز به مساحت 110 هکتار جنب جاده کمربندی روبروی امامزاده سلطان (چاه ایستگاه تثبیت شن شهید باهنر) توسط اداره منابع طبیعی، احداث کمربند سبز جنب امامزاده سلطان به مساحت 42 هکتار که توسط شهرداری شاهدیه یزد و احداث کمربند سبز جنب کوه دخمه به مساحت 25 هکتار توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز در دستور کار قرار گیرد.
 
بهره‌برداری از 160 هکتار کمربند سبز پیرامون یزد
 
صدری تصریح کرد: از سال 92 طرح و برنامه‌ریزی فاز 2 و 3 انجام شد و در این راستا از سال 92 تا 94 فاز 2 و 3 زیتون‌کاری طرح کمربند سبز به مساحت 160 هکتار اجرا شده است؛ اجرای مابقی کمربند سبز در دستور کار بوده که پس از تخصیص پساب فاضلاب ادامه خواهد یافت.
 
وی در پاسخ به این سؤال که تاکنون چه میزان بودجه برای این طرح هزینه شده است، گفت: با توجه به اینکه ایجاد فاز اول تا سوم از سال 78 تا 95 به‌صورت متوالی صورت گرفته هزینه متغیر و بر طبق متر بوده و برآورد میزان هزینه‌های صورت گرفته مشخص نیست؛ فاز 3 کمربند سبز با مبلغی حدود 400 میلیون تومان اجرا شده است.
 
مردم هرگونه تخلف در حوزه کمربند سبز را گزارش کنند
 
این مقام مسئول در رابطه با تدابیری که برای حفاظت و نگهداری از درختان کمربند سبز اندیشیده شده است، گفت: اکیپ گشت حفاظتی شهرستان یزد به‌صورت شبانه‌روز در حال گشت زنی، حفاظت و حراست است؛ اما با توجه به وسعت زیاد شهرستان امکان تخلف وجود دارد که همشهریان عزیز در صورت مشاهده می‌توانند هرگونه تخلفی را با شماره تلفن 1504 گزارش تا مسئولان مربوط رسیدگی کنند.
 
وی با بیان اینکه در اجرای طرح کمربند سبز سازمان پارک‌ها و فضای سبز یزد و شهرداری شاهدیه هم نقش بسزایی داشته‌اند، گفت: طرح کمربند سبز یزد از جنب کوه دخمه و از جاده تفت تا جاده شهرک صنعتی (کنار کمربندی یزد به کرمان) توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز یزد اجرا و از پل الغدیر تا شهرک صنعتی به‌طرف شاهدیه توسط شهرداری شاهدیه مراقبت و نگهداری می‌شود.
 
صدری ادامه داد: صنایع و کارخانه‌ها موظف هستند که 25 درصد از مساحت کارخانه را به فضای سبز اختصاص بدهند که اجرای این عمل توسط هیئت ارزشیابی کنترل می‌شود.
 
وی گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که در سال گذشته با اداره زندان‌ها مبنی بر استفاده از زندانیان برای توسعه فضای سبز داشتیم، تعدادی نیرو از سوی اداره کل زندان‌ها معرفی شد که تا حدودی در هزینه‌ها صرفه‌جویی شد.
 
انتهای پیام/ش
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری