Skip to Content

رئیس کل دادگستری استان یزد اعلام کرد


رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: تبعیت از تعالیم دینی واعتقادی و ارتباط با خدا، جامعه را به سمت جامعه ای بهنجار و عاری از جرم و خطا سوق می دهد.

به گزارش یزدبانو؛ محمدرضا حبیبی در جلسه شورای فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: امر به معروف و نهی از منکر از فرایض دینی و با اهمیت اسلام است که یکی از اهداف قیام عاشورا نیز احیای این فریضه بزرگ الهی بوده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از فرایض دینی را به سبب اهمیت و نقش آن در فرهنگ سازی باید خارج از بحث قانونی و بخشنامه هایی که برای رونق دادن به آنهاست، مورد اهتمام قرار داد و در جهت اجرای آنها تلاش کرد.

این مقام قضایی، اهتمام به موضوعات ستادی و حرکت در چارچوب برنامه و شرح وظایف امر به معروف و نهی از منکر خوب و قابل تحسین ارزیابی کرد و بیان داشت: اما آنچه می تواند بر جامعه تأثیر گذارتر واقع گردد عمل کردن به خوبی ها و دوری از شعار زدگی است.

وی احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را گام عملی در پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: اهداف پیشگیری از وقوع جرم با احیای این سنت حسنه محقق خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، با اشاره به استحباب اقامه نماز در اول وقت اذان، تصریح کرد: اصل نماز واجب و اقامه جماعت آن در اول وقت مستحب مؤکد است و حاضر شدن در محضر خدا با حضور قلب و توجه، خود مهم ترین عامل پیشگیرانه از آسیبها و سوق دهنده به سوی خوبی هاست.

این مقام قضایی اظهار کرد: سخت ترین حالت بشری ، سکرات موت است که از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده است که یکی از چیزهایی که این سختی ها را دفع می کند توجه به نماز اول وقت است.

شایان ذکر است در پایان جلسه احکام مسئولیت اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان یزد توسط رئیس کل دادگستری یزد اعطاء شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری