Skip to Content

(10)دهه فجر93/ مسئول کمیته بانوان ستاد دهه فجر خبر داد؛

اجرای قریب به چهارهزار برنامه ویژه بانوان یزدی در دهه فجر


مسئول کمیته بانوان ستاد دهه فجر استان یزد از اجرای قریب به چهار هزار برنامه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با رویکرد مردمی و تشکل های غیر دولتی به مناسبت دهه فجر از سوی امور بانوان فرمانداری ها و امور بانوان دستگاهها خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، دکتر فخرالسادات خامسی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استان یزد که امسال برای اولین بار مسؤولیت کمیته بانوان ستاد دهه فجر را پس از رسیدن به سمت مدیر کلی عهده دار است در گفتگو با خبرنگار یزدبانو اظهار کرد : برنامه های متنوعی از سوی مشاوران امور بانوان دستگاهها و فرمانداری ها همچون سالهای گذشته به کمیته بانوان ستاد دهه فجر استان ارسال شده است .


دکتر خامسی افزود : تا کنون قریب به چهار هزار برنامه را پیش رو داریم که تأکید ما بر این بوده است تا جنبه های تخصصی، علمی و آموزشی آن برای زنان و خانواده ها مدّ نظر قرار گیرد و تشکل های غیر دولتی بیشتر در این زمینه فعال شده اند.
وی در پاسخ به این سؤال که چند برنامه شاخص خود را بیان کنید گفت : در اولین روز از دهه فجر یعنی 13 بهمن نشست شهرستانی مشاوران فرمانداران را درابرکوه  و دیدار با امام جمعه و بازدید از بخش بهمن ابرکوه داریم.

وی افزود : 14 بهمن نمایشگاه مشارکت زنان با حضور چهار استان در شیراز افتتاح می شود که 31 غرفه به یزد اختصاص یافته است  و بانوان توانمند و هنرمند یزدی به ارائه آخرین دستاوردهای خود در این نمایشگاه می پردازند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت : 15 بهمن همایش روز زنان وسبک زندگی ایرانی اسلامی با عنوان «جمعیت و آینده ای...» را برگزار می کنیم که از اکثر اقشار تأثیر گذار در  مدارس، مسجد و مبلغات دعوت شده اند.
خامسی تصریح کرد : در 15 بهمن برنامه تجلیل از خانواده شهدای انقلاب را خواهیم داشت و در 16 بهمن نیز تجدید میثاق با شهدای گمنام و بازدید از انجمن پورچیستای زرتشتیان را در برنامه داریم.
وی افزود : در یکی از روزهای دهه فجر نیز با حضور همسران مسئولان و مدیران استانداری برنامه دیدار با جانبازان شیمیایی را داریم.
وی گفت : در 20 بهمن همایش بزرگ پیاده روی بانوان در کوهستان پارک برگزار می شود که وسایل نقلیه، بانوان علاقه مند را از میدان امام حسین(ع) جنب استانداری یزد تا پارک کوهستان منتقل می کنند .
وی تصریح کرد : در 21 بهمن نیز با حضور دکتر پورعزت عشو هیئت علمی دانشگاه تهران چند برنامه ویژه بانوان با موضوعات مختلف برگزار خواهیم کرد که ازاهم این برنامه ها نشست مدیران زن استان با موضوع خرد سالاری در سالن مدیریت بحران استانداری و نشست دیگری با حضور زنان فرهیخته استان با موضوع نگاه علمی به سبک زندگی ایرانی اسلامی خواهد بود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استان و مسؤول کمیته بانوان ستاد دهه فجر شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را به عنوان اوج برنامه های دهه فجرعنوان کرد و افزود : امیدواریم اقشار مختلف بانوان یزدی همچون سالهای گذشته در این راهپیمایی حضور دشمن شکن و پررنگ خود را نشان دهند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری