Skip to Content


اجرای طرح "به اسم شهید" برای اولین بار در کشور


نوری زاده معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد از اجرای طرح نامگذاری کودکان یزدی به نام شهدا خبرداد.

به گزارش یزدبانو، علی نوری‌زاده در خصوص اجرای طرح به اسم شهید گفت: خانواده‌ها در صورت تمایل با نام گذاری فرزند خود به اسم یک شهید، شناسنامه یادبود آن شهید را دریافت می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به ضرورت انتقال ارزش های هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان، اظهار کرد: با هماهنگی ثبت احوال استان خانواده‌هایی که تمایل به نام گذاری فرزند خود به اسم یک شهید در استان را داشته باشند شناسنامه یادبود همان شهید اهدا می‌شود.

وی با بیان این‌که شهید می‌تواند از خانواده، محله و شهرستان خانواده متقاضی نام باشد، افزود: این برنامه در قالب طرح "به اسم شهید" در سطح استان یزد انجام می‌شود.

نوری زاده اجرای طرح به اسم شهید را از جمله برنامه های کنگره ملی شهدای استان دانست و گفت: این طرح برای اولین بار در استان یزد و کشور انجام می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد هدف از اجرای این طرح را برقراری ارتباط معنوی فرزندان تازه متولد شده با شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها عنوان و تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح تا پایان کنگره نام ۴۰۰ نوزاد یزدی به اسم شهدا متبرک شود.

وی ادامه داد: در شناسنامه هایی که به عنوان یادبود شهید اهدا می‌شود نام شهید، گلزار شهید و اطلاعات بیشتری از آن درج و زمانی که کودک بزرگ شود به راحتی می‌تواند با آن شهیدهم نام خود ارتباط معنوی برقرار کند.

نوری زاده با بیان این‌که اسامی شهدا فقط مختص نوزادان پسر نیست، افزود: در استان یزد ۲۶ شهید زن نیز داریم که اسامی آنها منتشر می‌شود تا خانواده ها در صورت تمایل از این اسامی برای نام گذاری فرزندان دختر خود استفاده کنند.

 

معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: اسامی چهار هزار شهید استان و اطلاعات کامل این طرح در قابل بروشورهایی تهیه و به مراکز بهداشت و مطب‌های زنان و زایمان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری