Skip to Content

فرماندار میبد خبر داد

اجرای طرح «هر کارخانه؛ یک مدرسه» در میبد


فلاح گفت: امسال طرح «هر کارخانه؛ یک مدرسه» در میبد کلید خورد تا با مشارکت کارخانجات و واحدهای صنعتی میبد برای ساخت مدرسه رایزنی کنیم.

به گزارش یزدبانو، حسین فلاح در گفتگو با خبرنگاریزدرسا در خصوص طرح «هرکارخانه یک مدرسه» گفت: شهرستان میبد بعد از مرکز استان شهر پرجمعیتی  است و به نوعی به دلیل دارا بودن واحدهای صنعتی مهار پذیر نیز است و از طرفی مدارس شهرستان نیز بالای 40 سال ساخت است که نیاز به بازسازی، نوسازی و تخریب دارد بنابراین نیاز به ساخت مدرسه در این شهرستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان میبد بیش از 22 هزار دانش آموز دارد، ادامه داد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی به ریاست  آیت الله علیرضا اعرافی مقرر شد که برنامه ای تعریف کنیم که تا سال 1402 هر سال 11 مدرسه در شهرستان ساخته شود که با تلاش آموزش و پرورش و با همکاری و کمک خیرین امسال سومین سال است که ساخت مدرسه در میبد انجام می‌شود.

فرماندار میبد افزود: امسال در جلسه مشترکی که با آیت‌الله اعرافی و نماینده میبد در مجلس برگزار شد طرح «هر کارخانه یک مدرسه» کلید خورد و مقرر شد که واحدهای صنعتی میبد را نیز در امر ساخت مدرسه دخیل کنیم، با اینکه این مدت برای ساخت مدرسه در شهرستان میبد اقدام شده و سازمان نوسازی مدارس هم در تامین تجهیزات کمک‌های خوبی کردند  برخی مناطق چون محلی نیست و خیران معمولا قصد ساخت مدرسه در محله خودشان را دارند واحدهای صنعتی برای ساخت مدارس در مناطق دیگر می‌توانند کمک کنند.

فلاح ادامه داد: مدرسه یاس اولین مدرسه‌ای است که از سوی کارخانه کاشی سرامیک یاس سرام با تمام تجهیزات و با هزینه بیش از سه میلیارد تومانی ساخته شده است و عملیات اجرایی مدرسه دیگری نیز توسط یکی از واحدهای کاشی سرامیک آغاز شده است علاوه بر آن در حال مذاکره با دو کارخانه دیگر نیز هستیم که در محلات محروم و در شهرک‌هایی که قشر جوان ساکن هستند و خیرین حضور نداشتند اقدام به ساخت مدرسه کنند.

وی با بیان اینکه تصمیم داریم تا با هر یک از کارخانجات و واحدهای صنعتی میبد برای ساخت مدرسه رایزنی کنیم، گفت: از 36 مدرسه‌ای که تقریبا از سه سال گذشته عملیات اجرایی آن شروع شده است بیش از نیمی از آن به بهره‌برداری رسیده است و ظرف چندماه آینده همه آنها به بهره‌برداری خواهند رسید.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری