Skip to Content

به مناسبت هفته عفاف و حجاب؛


همزمان با روز ملی عفاف و حجاب، همایش بزرگ صیانت از حریم خانواده با حضور جمع کثیری از بانوان شهرستان بهاباد شامگاه چهارشنبه در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری آخوند ملا عبدالله بهابادی برگزار شد.

به گزارش  یزدبانو به نقل از بهاباد نیور؛ حجت الاسلام قاسم حیدری یکی از روحانیون مشهد مقدس با تبریک هفته حجاب و عفاف اظهار داشت : حجاب و عفاف از ارکان اساسی در تحکیم بنیان خانواده است و تلاش مضاعف دستگاه های فرهنگی برای توسعه مفاهیم حجاب و ارتقای سلامت اجتماعی ضروری است.

وی با بیان اینکه حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه اولویت اصلی است، بیان کرد: دشمن با مساله عفاف و حجاب در حال مبارزه آشکار است و هر کس در راستای تضعیف ارزش های جامعه گام بردارد در زمین دشمن بازی کرده است.

این روحانی  با بیان اینکه بهترین حجاب ،حجاب با چادر است و از چادر به عنوان حجاب افضل نام برده اند گفت :حجاب زنان به چادر منحصر نمي شود اما چادر بهترين نوع حجاب و نشانه ملي ماست و هيچ منافاتي با فعاليتهاي زنان مسلمان در مسائل سياسي، اجتماعي و فرهنگي ندارد .

وی استحکام نظام خانواده را یکی از نتایج حجاب و عفاف دانست و گفت: تولید برنامه ها و فیلم های آموزشی در صدا و سیما و آموزش حجاب با هماهنگی خانواده و مدرسه ،می تواند یکی از راهکارهای ترویج و اشاعه حجاب و عفاف باشد.

حیدری با اشاره به اینکه دشمن دریافته که اگر بر روی عفاف و حجاب زنان به عنوان یک نقطه استراتزیک کار کند، می‌تواند به اهداف خود دست یابد ،افزود :حجاب پوشش بیرونی و عفاف ملکه درونی است و لذا حجاب از بیرون و عفاف از درون مایه سلامت خانواده است.

وی گفت : حفظ حجاب از ضروریات دین است و بر خلاف تصور عامه رعایت آن فقط برای بانوان واجب نیست بلکه آقایان نیز موظف به رعایت آن هستند اما نسبت به بانوان کمتر است.

این روحانی به ترویج فرهنگ عفاف وحجاب تاکیدکردوگفت:ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه مانع افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود و امروز دشمن با هجمه  های ناجوانمردانه خود جوانان و خانواده های ما را نشانه گرفته که باید به طور جدی مقابله کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری