Skip to Contentرئیس کمیسیون بودجه، درآمد پایدار و سرمایه‌گذاری با بیان اینکه بخشی از بافت تاریخی یزد توسط اتباع بیگانه استفاده می‌شود گفت: مهمانشهرها ویژه اتباع در شهر یزد ایجاد شود.

به گزارش یزدبانو؛ ونوس عامری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اعضای شورای شهر با خبرنگاران یزد با اشاره به اینکه بحث بازیافت و تفکیک زباله باید به صورت کامل و از مبدا انجام شود اظهار داشت: این موضوع نیازمند فرهنگ سازی است و باید دستگاه‌های مسئول اهتمام بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری اقداماتی برای این منظور آغاز کرده گفت: فرهنگ‌سازی در این حوزه علاوه بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به وسیله صحبت رودررو با خانوارها در سطح شهر انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در این راستا 40 نفر از سوی شهرداری یزد آموزش‌های لازم در ارتباط با چگونگی بیان مسائل مرتبط با تفکیک از مبدا زباله و تبیین اهمیت و ضرورت ان را دیده و قرار است که به صورت خانه به خانه اقدام به این کار کنند که قطعا انجام چنین اقدامی نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی برای تفکیک از مبدا زباله دارد.

عامری ادامه داد: در حال حاضر شهر یزد به ویژه بافت تاریخی یزد با مشکل حضور پراکنده اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز روبرو است که همین موضوع به ویژه بحث پراکندگی حضور آنها مشکلات زیادی به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی یزد به ویژه پس از انجام ثبت جهانی شهر یزد مهمترین بخش شهر به حساب می‌آید گفت: این که خانه‌های بافت تاریخی یزد در حال حاضر توسط اتباع افغانی استفاده می‌شود قطعا برای این بافت خوب نیست.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در این زمینه جلسات متعددی برگزار شد و مباحث مختلفی پیرامون راهکارهایی که برای حل مشکل وجود دارد مطرح شد.

عامری تصریح کرد: از جمله راهکارهای مطرح شده که به صورت جدی توسط شورای اسلامی شهر هم پیگیری می‌شد، بحث ایجاد مهمانشهر و اسکان دادن اتباع دیگر کشورها در این مهمانشهرها بود.

وی با اشاره به اینکه اتباع دیگر کشورها که به صورت مجاز در ایران زندگی می‌کنند هم حق دریافت خدمات دارند گفت: در صورتی که این مهمانشهرها ایجاد شود، می‌توان خدمات مورد نیاز را به آنها به صورت بهتر ارائه کرد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: علاوه بر این با توجه به ضرورت توجه به مباحث فرهنگی این اتباع برای جلوگیری از ایجاد برخی آسیب‌های اجتماعی، می‌توان در مهمانشهرها فعالیت‌های فرهنگی مرتبط و متناسب با فرهنگ آنها اجرا کرد.

انتهای پیام/تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری