Skip to Content

گفتگو/ کارشناس امور فرهنگی و بانوان تبلیغات اسلامی استان یزد

ابعاد مدیریتی رهبر انقلاب در شکل گیری حماسه 9 دی تبیین شود


کارشناس امور فرهنگی و بانوان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت : تبیین ابعاد شخصیتی و مدیریتی رهبر معظم انقلاب از مهمترین جنبه های خنثی سازی جریان فتنه و شکل گیری حماسه 9 دی بود که هوشیاری رهبر انقلاب باعث شد جریان فتنه کاری از پیش نبرد و تحلیل این موضوع یکی دیگر از وظایف روحانیت است.

به گزارش خبرنگاریزدبانو، فرح طالعی  درگفتگو با یزدبانو پیرامون حماسه 9 دی اظهار داشت :  9دی یک حماسه بزرگ تاریخی  و امتحان برای کسانی بود که خودشان را مدافع ولایت  و انقلاب اسلامی می دانستند و لازمه اش این بود که مردم شرکت کنند.
طالعی حماسه 9دی را روز بصیرت  خواند و تصریح کرد : این روز، روزی است  که مردم حق و باطل را ازهم تشخیص دادند و به ندای رهبر لبیک گفتند و در صحنه آمدند و با حضور پرشو و انقلابی، مشت محکمی بر دهان مستکبران و مخالفان نظام زدند .

 

* پیام قرآنی در جریان فتنه 88 و حماسه 9 دی
کارشناس امور فرهنگی  و بانوان تبلیغات اسلامی استان یزد پیام قرآنی در مورد فتنه گران را آیه آخر سوره شعرا « سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»  دانست  و عنوان کرد : کسانی که ظلم می کنند به زودی می فهمند یعنی متوجه خطایی که انجام داده اند بشوند.

طالعی حضور مردم  درحماسه 9دی را طبق آیه 108 سوره یوسف : « قل هذه سبیلی ادعوا الی الله علی بصیرة انا و من اتبعنی» دانست  و خاطرنشان کرد :  در این آیه برداشت این است که چون  در روزعاشورای 88  فتنه  و هتاکی کردند خود امام حسین (ع) باعث شد که مردم هوشیار بشوند و جواب این ها را بدهند.


* نقش روحانیت در تبیین حماسه 9 دی
کارشناس امور فرهنگی  و بانوان سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در مورد نقش روحانیت در تبیین و تحلیل حماسه 9 دی خاطرنشان کرد : نقش روحانیت ارتقاء بینش سیاسی مردم  با روشنگری  و بصیرت افزایی  در رابطه با حماسه 9 دی  و تشریح اهداف  فتنه  و فتنه گران است .
طالعی افزود : تبیین ابعاد شخصیتی  و مدیریتی رهبر معظم انقلاب از مهمترین جنبه های خنثی سازی جریان فتنه و شکلگیری حماسه 9 دی بود  که هوشیاری رهبر باعث شد جریان فتنه کاری از پیش نبرد و تحلیل این موضوع یکی دیگر از وظایف روحانیت است.
وی با اشاره به  نقش فرهنگ عاشورایی  در خنثی سازی فتنه 88 تصریح کرد : تبیین عاشورا و نقش فرهنگ عاشورایی  و عشق وعلاقه مردم به امام حسین (ع) در جریان هتک حرمت به عاشورا در فتنه 88 از وظایف مهم روحانیت به شمار می رود.
طالعی اظهار داشت : تحلیل این حماسه پرشوراز ابعاد مختلف و تبیین نقشی که دشمنان  و فتنه گران داخلی  و دشمنان  و دولتهای مداخله گر غرب  داشتند از دیگروظایف خطیر روحانیت ومبلغات در تبیین حماسه 9 دی است.

وی زنده نگهداشتن این روز تاریخی را یک وظیفه خواند و افزود : این وظیفه ما  و یکی از مهمترین کارها است که یاد این روز را زنده نگه داریم چون اصحاب فتنه می خواستند به مقدسات توهین کنند و دستشان روشد.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری