Skip to Content

حجت الاسلام مهدوی‌نژاد:

«سیده النساءالعالمین»اولین سین از«هفت سین فاطمی»/ زنان با الگوگیری از حضرت زهرا(س) به سیادت می‌رسند


مسئول هیئت انصار ولایت یزد یکی از سین‌های هفت سین معرفتی حضرت زهرا(س) را لقب «سیده النساء العالمین » ایشان عنوان کرد و یادآور شد: این سین از سفره هفت‌سین فاطمی باید برای ما رزق معنوی بیاورد و در زندگی ما اثرگذار باشد.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد که در این ایام موضوع «هفت سین معرفتی فاطمی» را  محور سخنرانی خود قرار داده است، در مسجد جامع یزد در جمع مسافران نورزوی و مردم دارالعباده استفاده از سفره پربرکت و معنوی حضرت زهرا(س) را بسیار بالاتر از سفره تغییر  و تحول در طبیعت دانست.

 

وی یکی از سین‌های هفت سین معرفتی حضرت زهرا(س) را لقب «سیده النساء العالمین » ایشان عنوان کرد و یادآور شد: این بانوی بزرگوار سرور همه بانوان جهان در تمام اعصار است و این سین از سفره هفت سین فاطمی باید برای ما رزق معنوی بیاورد و در زندگی ما اثرگذار باشد.

 

مسئول هیئت انصار ولایت یزد با بیان اینکه سید به معنای بزرگوار و دارای شخصیتی با عظمت و سیده به معنای بانویی با این ویژگی‌هاست، ادامه داد: اسلام از دونظربه سیادت نگاه می کند یکی سیادت نَسَبی که به جد دوم پیامبر(ص) و پیامبر(ص) می‌رسد و دیگر سیادت حَسَبی است که انسان بدون وصل شدن به پیامبر(ص)،آقایی و سیادت پیدا می‌کند.

 

وی با تأکید بر گرامی داشت فرزندان پیامبر(ص) ادامه داد: حفظ جایگاه خاندان رسالت یک تکلیف بر مؤمنین است و نباید به سادات بی‌احترامی کرد، باید امتیازاتی که در موقعیت های اجتماعی وجود دارد به سادات داده شود و مشکلات آن‌ها را حل کرد.

 

حجت الاسلام مهدوی‌نژاد با بیان اینکه برخی به خاطر مسائل اجتماعی و سیاسی به سادات توهین می‌کنند، یادآور شد: نه تنها باید به  فرزندان پیامبر که اهل تقوا هستند احترام گذاشت بلکه نباید به آن دسته از اولاد پیغمبر که اهل گناه و معصیت هم هستند بی احترامی  کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: کسانی که در مقابل دیگران تواضع دارند، دلسوزی می‌کنند، خود را برتر از دیگران نمی‌بینند، در مقابل بهتر از خود تواضع می‌کنند و در مقابل انسان‌های به ظاهر بدتر از خود تکبر نمی‌ورزند، در میان مردم سیادت و آقایی پیدا می‌کنند.

 

این خطیب برجسته استان تأکید کرد: خدا از از مرد و زن می خواهد که کسب آقایی و بزرگی کند، مرد سید و آقا و زن سیده باشد.

 

حجت الاسلام مهدوی‌نژاد افزود: همه زنان باید از لقب سیده النساء العالمین حضرت زهرا(س)سیادت بگیرند و دارای سروری و عظمت باشند.

 

وی راه رسیدن یک زن به سیادت معنوی و اخلاقی را توجه به جایگاه خویش دانست و تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در قله است و کسی که تنها به آن قله نگاه کند و حرکت نکند تنها با نگاه لذت برده است نه با وجودش.

 

سخنران هیئت انصار ولایت یزد  ادامه داد: هر کس در سمت و جایگاهی که قرار دارد به وظیفه خود خوب عمل کند در همان جایگاه به آقایی می‌رسد.

 

حجت الاسلام مهدوی‌نژاد کارکرد و جایگاه زن در عالم هستی را تربیت دانست و ادامه داد: خداوند به دو دسته «اولیا و پیامبران» و «زنان» رسالت تربیت انسان‌ها را داده است.

 

وی افزود: وظیفه زن حفظ نظام خانواده است و این وظیفه و تربیت، طهارت، تزکیه و علم و معرفت می‌خواهد و اگر زنی بخواهد به سیادت برسد، باید به تزکیه و یادگرفتن بپردازد.

 

وی گفت: بر زن واجب است که آنچه به عملیاتی کردن و تحقق کارکرد وزنانگی‌اش کمک می‌کند، بپردازد.

 

مسئول هیئت انصار ولایت یزد با اشاره به سه شخصیت تربیتی دختر بودن، همسر بودن و مادر بودن یک زن گفت: خداوند برای هر دوره از زندگی زن، ارزش زیادی قرار داده است، پیامبر(ص) در زمانی که دختران را زنده به گور می‌کردند به دست دخترش بوسه زد، روایات متعددی در خصوص پاداش‌های عظمیمی که در ازای هر محبت زن به همسرش وجود دارد و غیره.

 

حجت الاسلام مهدوی‌نژاد تأکید کرد: عمل به وظایف دختر بودن، همسری، مادر بودن و تربیت فرزند زن را به مقام سیادت و اقایی می‌رساند.

 

وی تصریح کرد: بلایی که غرب امروز بر سر جامعه اسلامی آورده است از زنده به گور کردن دختران در زمان جاهلیت بدتر است و زن را از زن بودن خارج کرده‌اند.

 

سخنگوی هیئت انصار ولایت یزد افزود: دردنیای امروز و جهانی که امواج فسادش به سواحل اسلامی ما هم رسیده است، زن را دچار تغییر شأنیت کرده اند، او را به مانکن تبدیل کرده‌اند و برای تبلیغ کالا از او استفاده می‌کنند.

 

حجت السلام مهدوی‌نژاد ادامه داد: در جوامع غربی زن وسیله‌ای برای ارضای شهوات است و رسما برای آن مجلس دارند و اخلاق زنانه را از او گرفتند و با لباس و ارایش و شغل‌های مرداته او را تبدیل به مرد کرده‌اند، تغییر جنسیت داده‌اند و آیا با این فرهنگ غرب زن به سیادت  و آقایی می‌رسد؟

 

وی با اشاره با القاب حضرت زهرا(س) کفت: از این القاب عزت و سیادت می‌بارد انگاه دشمنان کاری کردند که زنان به خودنمایی و عرض اندام بپردازند و از سیادت بیندازد، زنان باید با الگوگیری از حضرت زهرا(س) به سیادت برسند.


انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری