Skip to Content

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد مطرح کرد:


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بابیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه تمامی افراد جامعه است، گفت: باید با امربه‌معروف و نهی از منکر از رواج بی‌حیایی، بی‌عفتی و درنهایت بی‌حجابی در جامعه جلوگیری کنیم.

یزدبانو؛ صبح امروز جمعی از بانوان یزدی در اعتراض به رواج بی‌حجابی و بی‌عفتی در سطح شهر یزد در مقابل فرمانداری و دفتر امام‌جمعه یزد تجمع کردند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در این جمع حاضر شد و ضمن قدردانی از بانوانی که دغدغه حجاب، این مسئله مهم اسلامی را دارند، خاطرنشان کرد: حیا، عفاف و حجاب به هم گره خورده است؛ حیا و عفاف نسبت به حجاب پیشتازترند؛ چراکه انسانی که حیا داشته باشد، از گناه پرهیزکرده و به‌واسطه حیا عفاف و حجاب خواهد داشت.

وی بابیان اینکه عفاف به معنای پاک‌دامنی، خود نگهداری و تقواست، ادامه داد: با داشتن عفاف در پی آن حجاب هم پدید خواهد آمد.

امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در تمام دنیا درزمینهٔ حیا، عفاف و حجاب کارکرده‌اند تا آن را از بین ببرند، تصریح کرد: محتوای تولیدی معاندان با دین مبین اسلام در شبکه‌های اجتماعی، ماهواره و دیگر رسانه‌ها سعی در از بین بردن حیا، عفاف و حجاب دارند. در رسانه‌های امروزی بدون پرده همه گونه محتوایی نشان داده می‌شود.

ناصری یزدی بابیان اینکه متأسفانه در مبارزه با دشمنان دین مبین اسلام موفق عمل‌نکرده‌ایم، اظهار کرد: در زمان رضاشاه که کشف حجاب رخ داد علمای اسلام تلاش کرده و تا جایی که توانستند جامعه را از بی عفاف و حجابی حفظ کردند. در حال حاضر نیز علما در رسانه‌ها، خطبه‌های نماز جمعه و در سطح جامعه تلاش کرده و مسئله بی‌حجابی را تذکر داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسات مختلف شورای فرهنگی عمومی، ادارات و ... در رابطه با حفظ عفاف و حجاب و لزوم حفظ کرامت زن صحبت شده است؛ برخی مسئولان مقید این صحبت‌ها را جدی گرفته اما برخی بی‌توجه از کنار آن رد شده‌اند.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه بلای بی‌حجابی و بدحجابی مانند دیگر مشکلات و فسادهای جامعه بلایی است که شایع شدن آن تبعات بدی به دنبال دارد، گفت: بر اساس اعتقاداتمان، ما نباید بپذیریم که در جامعه اسلامی این‌گونه مشکلات رواج داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد اظهار کرد: کسانی هستند که در بی‌خبری به سر می‌برند؛ انسان‌های آگاه باید تلاش کنند تا ذهن این افراد را نسبت به مسائل روشن کرده و آنان و جامعه را از بدبختی نجات دهند.

وی بابیان اینکه در جامعه اسلامی همه باید به حجاب اعتقاد داشته باشند، خاطرنشان کرد: مسئله، تنها بی‌حجابی نیست بلکه دغدغه‌ای که امروز در جامعه وجود دارد، شایع شدن فساد و ارتباطات غیر مأنوس در جامعه است.

ناصری یزدی تصریح کرد: در اسلام امربه‌معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک اصل مورد تأکید قرار دارد؛ اگر به اصل امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه درست عمل می‌شد امروز شاهد معضلات موجود در جامعه نبودیم.

وی خاطرنشان کرد: باید با امربه‌معروف و نهی از منکر به‌طور شایسته از رواج بی‌حیایی، بی‌عفتی و درنهایت بی‌حجابی در جامعه جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری