Skip to Content

معاون بازرگانی سازمان صمت استان یزد:


معاون بازرگانی اداره صمت استان یزد از الزام 66 اتحادیه صنفی مبنی بر رصد و پایش مستمر اصناف خبر داد.

به گزارش یزدبانو، علی افشار پور بابیان اینکه بر اساس دستورالعمل دولت نباید اجناس تحت تاثیر گرانی بنزین گران شوند گفت: البته این به این معنی نیست که از مجموع بیش از 5 هزار قلم جنس موجود در بازار، هیچ کالایی گران نشده باشد زیرا ممکن است برخی در این موقعیت بی انصافی کرده باشند وبا حساب و کتاب هایی که با خود کردند قیمت کالای خود را افزایش داده باشند که در این زمینه برخورد های لازم با متخلفان صورت گرفته و خواهد گرفت.
 
معاون بازرگانی اداره صمت استان یزد افزود: البته این که بگوئیم همه کالاها نیز گران شده بی انصافی است چرا که به شدت بر بازار کالاهای اساسی مردم مانند مرغ، گوشت و تخم مرغ و...نظارت وجود دارد و اجازه ندادیم هیچ افزایش قیمتی در این خصوص صورت بگیرد.
 
افشار پور؛ از الزام 66 اتحادیه صنفی مبنی بر رصد و پایش مستمر اصناف استان خبر داد و ابراز داشت: اتحادیه های صنفی موظف شده اند با طی بازرسی های مداوم خود در صورت مشاهده هر نوع افزایش قیمت در صنوفشان آن را به ما گزارش بدهند و ما نیز با اهرم های قانونی ضمن تشکیل پرونده تخلف و برخورد با متخلفان آن ها را مجبور به برگشت قیمت خواهیم کرد کما اینکه در چند روزه اخیر نیز با چندین واحد متخلف تولیدی مانند تولید تیغه بلوک و آجر برخورد کرده و آن ها را ملکف به بازگشت قیمت به قبل کردیم.
 
معاون بازرگانی اداره صمت استان اضافه کرد: اگر واحدهای تولیدی داخل یزد باشند در صورت بروز تخلف آن ها را ملزم به بازگشت قیمت می کنیم و اگر این واحدها خارج از یزد باشند گزارشی در این زمینه به سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده ارائه می شود و این سازمان در این رابطه اقدام خواهد کرد.
 
وی در رایطه با افزایش خود سرانه نرخ برخی تاکسی تلفنی ها هم گفت: در خصوص نرخ کرایه ها کمیته بررسی به ریاست معاون عمرانی استاندار تشکیل شده واین کمیته در صورت افزایش قیمت و بروز تخلف برخورد خواهد کرد.
 
افشارپور با اشاره به رشد 3 برابری گزارش های مردمی در خصوص افزایش قیمت اجناس تصریح کرد: ضمن قدردانی از هم استانی های عزیز که در این مدت با ما در ارتباط بودند از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه افزایش نرخی آن را با شماره گیری سامانه 124 یا مراجعه به اتحادیه های صنفی یا مراجعه حضوری گزارش کنند.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری