بازگشت به صفحه کامل

شهردار یزد خبرداد:

کاهش یافتن سگ های ولگرد در یزد


عزیزی شهردار یزد خبرداد: با سگ های ولگرد در سطح شهر طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور برخورد خواهد شد.

به گزارش یزدبانو، جمال الدین عزیزی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص جولان سگ های ولگرد در شهر یزد گفت: بسیاری از مردم فکر می کنند از بین بردن سگ های ولگرد از جمله اقدامات و اختیاراتی است که بر عهده شهرداری ها بوده در حالی که این اختیارات طبق دستورالعمل هایی که وزارت کشور ابلاغ کرده است با سگ های ولگرد برخورد می شود.

شهردار یزد افزود: این اقدامات دستورالعمل های کشوری دارد و همچنین ستاد در شهر دارد که ریاست آن برعهده فرماندار است و در استان به ریاست معاونت هماهنگی  امور عمرانی بوده که در آنجا بابت این موضوع تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود.

وی ادامه داد: شهر یزد جزء معدود شهرهایی است که سال گذشته قریب به 2 میلیارد تومان بابت ساخت (کمپ پناه) و جمع آوری سگ های ولگرد هزینه کرده است.

عزیزی اضافه کرد: شهر یزد برای اولین بار در کشور تلفن چهار رقمی 3678 را برای گزارش های سگ های ولگرد اعلام کرده است. در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد ماشین های مخصوص این کار را تجهیزو آماده کردیم و هرکسی در سطح شهر گزارش سگ های ولگرد بدهد  سریعاً پیگیری و جمع آوری می شوند فلذا تا کنون حضور این سگ های ولگرد کاهش پیدا کرده است.

شهردار یزد عنوان کرد: سگ های جمع آوری شده به کمپ انتقال داده می شوند و طبق دستورالعمل های کشوری که در اختیار داریم در محیط کاملا مناسبی نگهداری می شوند و اگر بیمار باشند طبق دستورالعمل اقدام می شود و بعد از یک مدت زمانی عقیم سازی می شوند.

وی افزود: ما در این کمپ هرچیزی که برای نگهداری سگ های ولگرد نیاز باشد را تامین می کنیم تا بتوانیم دستورالعمل ها را اجرا کنیم.

عزیزی در پایان گفت: پیمایش های میدانی که شهرداری انجام داده است نشان  می دهد که تعداد سگ های ولگرد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.