Skip to Content

در راستای ارتقای فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت؛


معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: در راستای ارتقای فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت همایش «صبر و مهربانی» روز پنجشنبه در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش یزدبانو؛ «محمدرضا عرشیان» معاون فرهنگی دادگستری استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری «همایش استانی صبر و مهربانی» با بیان اینکه آسیب‌های زندگی ماشینی دامن‌گیر جامعه امروزی ما شده است اذعان کرد: آمار طلاق یک‌روند افزایشی و ازدواج یک‌روند کاهشی را داشته است؛ همچنین پرونده‌هایی که مربوط به بحث توهین، فحاشی، ضرب و شتم و ... هست متأسفانه نسبتاً روند افزایش داشته است.

وی برگزاری همایش‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی دادگستری عنوان کرد و ادامه داد: در راستای ارتقای فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت همایشی با عنوان «صبر و مهربانی» در یزد برگزار خواهد شد. در جهت اینکه بتوانیم اندکی تلطیف فضای جامعه با همان مهر و محبت و صمیمیتی که درگذشته بوده است را داشته باشیم، این همایش را با همکاری شهرداری یزد برگزار می‌‎کنیم.

عرشیان با اشاره به اینکه همایش صبر و مهربانی در 5 شنبه 26 بهمن 96 ساعت 8 صبح در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد و با حضور دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار خواهد شد، اذعان کرد:  ارتقاء فرهنگ صلح و سازش و عفو و گذشت در جامعه، ارتقای فرهنگ میانجی‌گری، مدارا، مودت، همدلی، صبر و مهربانی در جامعه، اعتلای فرهنگ قانون مداری و احترام به حقوق دیگران، ارتقای کارآمدی دستگاه قضایی کشور در حل‌وفصل دعاوی و منازعات، ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های قضایی کشور در عرصه صلح‌طلبی و حقوق بشر، کاهش زمینه‌های نزاع و اختلاف، کاهش پرونده‌های دستگاه قضا و کاهش تعداد زندانیان از اهداف برگزاری این همایش است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چند سالی است که معاونت فرهنگی قوه قضاییه شکل‌گرفته، خاطرنشان کرد: خلأ معاونت فرهنگی مدت‌ها بود که در دستگاه قضایی احساس می‌شد.

 وی در رابطه با فعالیت معاونت فرهنگی دادگستری اذعان کرد: این معاونت به‌صورت درون‌سازمانی و برون‌سازمانی فعالیت می‌کند.

عرشیان مهم‌ترین هدف و انگیزه تشکیل معاونت فرهنگی را ارتقاء فرهنگ دینی و سازمانی عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد در کنار همه برنامه‌های حیطه دادگستری به امور معنوی و اخلاقی هم توجه شود.

وی ترویج معارف قرآنی را یکی از برنامه‌های مهم معاونت فرهنگی دادگستری اعلام کرد و گفت: برای اولین بار در کشور همایش کشوری قرآن کریم با حضور شرکت‌کننده‌هایی از 30 استان به میزبانی یزد انجام گرفت.

عرشیان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان یزد درزمینهٔ قرآنی در هرسالی که گذشته، رتبه عالی کشوری را کسب کرده است، تصریح کرد: در سال گذشته در کشور به‌عنوان بیشترین شرکت‌کننده و امتیاز آورنده شناخته شدیم و در مسابقات قران امسال مسابقه بیش از 80 درصد از شرکت‌کننده‌ها از یزد حائز رتبه کشوری شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور خیره‌کننده مردم شهیدپرور ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال اذعان کرد: سربازان ایثارگر و مطیع رهبر امسال 22 بهمن تماشایی را به امر فرمانده محترم کل قوا خلق کردند.

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد ادامه داد: اگرچه رسانه‌های همسو با دشمنان نظام و انقلاب در اغتشاشات اخیر قلم خود را در جهت حمایت از اخلال گران تیز کرده بودند و می‌نوشتند، در 22 بهمن امسال چشمشان نابینا و دستشان فلج شده بود، شکوه و عظمت راهپیمایی 22 بهمن امسال آن‌چنان به چشم آمد که هیچ‌کس نتوانست از کنار آن به‌راحتی بگذرد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری