Skip to Content

سرپرست استانداری یزد خبر داد


سرپرست استانداری یزد گفت: با تصمیم شورای تأمین استان یزد مقرر شد مجوز ایجاد صنایع پر آبخواه جدید یا توسعه طرح‌هایی که نیازمند تحمیل بار جدید بر آب است، در استان صادر نشود.

به گزارش یزدبانو؛ محمدعلی طالبی سرپرست استانداری یزد در رابطه با جزییات این تصمیم شورای تأمین استان یزد گفت: همه می‌دانیم که منابع آب‌های زیرزمینی و آب‌هایی که در دسترسمان هست، وضعیت خوبی ندارد؛ طی سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی برای کاهش وابستگی به این آب‌ها  و متوقف کردن طرح‌های بزرگ پر آبخواه در استان ریخته و تصمیماتی هم در این زمینه گرفته شد؛ اما عملاً در بعضی مواقع به‌درستی اجرا نشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئله آب در حال حاضر به یک مسئله اجتماعی و امنیتی تبدیل شده است، شورای تأمین استان یزد به این مقوله ورود پیدا کرد و درنهایت تصمیمی که در شورای تأمین استان گرفته شد این بود که اجازه ایجاد صنایع پر آبخواه جدید یا توسعه طرح‌هایی که نیازمند تحمیل بار جدید بر آب هست، در استان صادر نشود.

طالبی تأکید کرد: مطمئناً این تصمیم به معنای توقف رشد صنعت نیست؛ بلکه باید به سمتی برویم که صنایع کم آبخواه را جایگزین صنایع پر آبخواه استان کنیم.

سرپرست استانداری یزد خاطرنشان کرد: قرار شد یک سری برنامه‌های اجرایی برای کاهش مصرف واحدهای صنعتی بزرگ اعمال شود؛ مهلتی برای واحدهایی که مصرف آب آن‌ها غیرمتعارف است، تعیین می‌شود تا درزمینهٔ مصرف آب به وضعیت متعادل برسند.

وی گفت: از محل صرفه‌جویی که در بخش صنعت خواهیم داشت، آب لازم برای ایجاد صنایع تخصیص داده خواهد شد.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری