Skip to Contentرییس اتحادیه میوه و تره بار یزد با اشاره به رکود بازار میوه، گفت: بازار میوه نسبت به هفته گذشته تغییر چنانی در قیمت‌ها نداشته اما توان خرید مردم تا 20 درصد کاهش یافته است.

به گزارش یزدبانو، محمدحسین مشرف بابیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر در ميادين استان با کمبود میوه مواجه نيستيم، گفت: هر چند هیچ نوع کمبود میوه‌ای در شهر وجود ندارد اما به دلیل نزدیک شدن به اربعین و عزارداری‌‌ها اين ايام، مردم کمتر خرید می‌کنند.

وي ادامه داد: البته از طرفي نيز به رغم کاهش میوه‌های تابستانه، هنوز هم مردم تمایل زیادی به خرید میوه‌های پاییزه ندارند که این موضوع نيز متاثر از کاهش توان خرید مردم و طبیعی است.

این مسئول از کاهش قیمت سیب زمینی از 2300 تومان به 2000 تومان خبر داد و افزود: سیب‌زمینی درجه دو نیز در میدان با قیمت 1200 تومان نیز عرضه می‌شود.

وی قیمت گوجه را مانند سایر اقلام ثابت و بین 3300 تا 2700 تومان عنوان کرد و گفت: سایر میوه‌های پاییزه با قیمت ثابت همانند هفته گذشته به فروش می‌رسد.

مشرف وضعیت سبزی را نیز ثابت دانست و خاطرنشان کرد: سبزی خوردن با قیمت 2700 و سبزی خورشی با قیمت 1700 تومان در میادین تره بار عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه میوه و تره بار یزد در مورد وضعیت ضایعات میوه نیز تصریح کرد: ضایعات میوه نسبت به قبل کمتر شده و با شروع فصل سرما و کم شدن عرضه نیز کمتر خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری